Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_04_20_dla rodziców I komunijnych

Propozycje odnośnie I Komunii Św. w 2020 r.

1. 9.05. – Ponieważ w naszym kościele może jednocześnie przebywać (w ramach obecnych przepisów) 35 osób, dzieci byłyby podzielone na małe grupy – po 4 dzieci. Do każdego z dzieci byłoby przypisane 7 innych osób z rodziny dziecka (rodzice, chrzestni, dziadkowie ?). W ten sposób mielibyśmy 9 małych grup i byłoby wtedy 9 Mszy Św. w tym dniu. Zaczęłyby się od 8.00 i trwałyby przynajmniej do 18.00.

2. czerwiec – możemy poczekać miesiąc. Komunia mogłaby być wtedy w sobotę przed Bożym Ciałem 6.06., albo w sobotę po Bożym Ciele – 13.06., albo 20.06. (termin do ustalenia). Może te obostrzenia będą mniejsze. (władze zapowiadają też otwarcie restauracji i punktów gastronomicznych). Może zmienią się też limity co do ilości osób uczestniczących we Mszy Św. Podobnie, jak w propozycji 1, Też podzielimy dzieci na mniejsze grupy i do każdego dziecka określona liczba osób z rodziny byłaby przypisana. Byłoby znów tyle Mszy ile tych grup, by powstało. Nie sądzę, żeby zniesiono całkiem ograniczenia.

3. wrzesień – październik. Czekamy jak będzie się sytuacja rozwijać. Nie należy się chyba spodziewać, że ograniczenia związane z epidemią, min. co do ilości osób uczestniczących w imprezach (w tym i w kościele) całkowicie zostaną zniesione, skoro minister zdrowia mówi o trwaniu epidemii przynajmniej 1,5 roku.

Takie są moje propozycje. Nie narzucam żadnej. Ja skłaniam się ku czerwcowi, ale decyzję pozostawiam rodzicom. Może ktoś ma inny pomysł, to chętnie go rozważymy. W sobotę na spotkaniu podjęlibyśmy jakieś konkretne decyzje.

Pozdrawiam wszystkich i błogosławię. Do zobaczenia.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814