Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_04_19_II Niedziela Wielkanocna

         1. Dziś święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać wiele łask od Pana Jezusa Miłosiernego. Pan Jezus obiecał, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Św. otrzyma darowanie wszystkich kar za popełnione grzechy. Również w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 – w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będzie transmitowana przez internet.

         2. Dziś, o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn za pośrednictwem internetu.

         3. Od jutra wchodzą w życie nowe rozporządzenia władz państwowych dotyczące min. uczestniczenia wiernych we Mszy Św. Rozporządzenie zezwala na udział 1 osoby na 15 m2 powierzchni kościoła. Kościół nasz liczy ok. 520 m2 powierzchni, co pozwala na udział 35 osób na jednej Mszy Św. Trzeba zachować też bezpieczną odległość od siebie – 2 m. i uczestniczyć we Mszy Św. w maseczkach. W kaplicy może uczestniczyć 8 osób we Mszy Św.

         4. Od najbliższej niedzieli wracamy ze Mszą Św. do kościoła, w dni powszednie Msze Św. w kaplicy.

         5. W związku z poluzowaniem ograniczeń, może ruszyć tzw. Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych na pierwsze spotkanie zapraszam w piątek – po Mszy Św. ok. 18.30.

         6. W sobotę Msza Św. o 18.00 będzie w kościele. Po Mszy Św. ok. 18.30 zapraszam rodziców kl. III, które w tym roku mają I Komunię Św. Na facebooku „parafiarajszew” i stronie internetowej „www.parafiarajszew.pl” dziś, albo jutro umieszczę pewne propozycje dotyczące I Komunii Św., ale decyzję zostawiam rodzicom. Oczekuję też na inne propozycje, może lepsze niż moje. Proszę o zapoznanie  się z nimi.

         7. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         8. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

         9. Rocznica I Komunii Św. była planowana na 17 maja br., w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią, nie chcę blokować niedzielnej Mszy Św. tylko dla dzieci i rodziców dzieci rocznicowych, jeśli się nic nie zmieni, rocznica byłaby w nasz odpust parafialny – 16.V. na dodatkowej Mszy Św. o godz. 11.30.

10. Intencje Mszy Św. – w poniedziałek – 20.04. – godz. 18.00 – + Władysławę i Erazma Pożar, w sobotę – 25.04. – godz. 18.00 – + Kazimierę Matwiejko w 21 rocz. śm., Andrzeja i Wiesława Matwiejko, w niedzielę – 26.04. – godz. 10.00 – + Stefana Pełkę w rocz. śm., Tadeusza Komorowskiego, – godz. 11.30 – w int. Łukasza – o szczęśliwe zdanie matury i Boże błogosławieństwo, – godz. 16.00 – + Franciszka i Józefę Tkaczyk.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814