2020_04_05_Niedziela palmowa

1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękuję za poczucie odpowiedzialności. Bardzo mnie to wzruszyło, bo nie prosiłem, nic nie mówiłem, nie ogłaszałem też, że ta miniona niedziela związana była ze zbiórką na budowę kościoła. Wpłynęło prawie 8 000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać. Na stronie internetowej jest numer konta parafialnego. Jest jeszcze drugie konto dedykowane na budowę kościoła. Jest to konto, które założyłem, kiedy jeszcze nie było parafii i nie było osobowości prawnej. Jest to moje konto, na którym gromadziłem tylko środki na budowę. Jeśli ktoś ma numer tamtego konta to można z niego korzystać, ale już go nie upubliczniam, ponieważ w ciągu 2 – 3 lat będzie zlikwidowane. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie ofiary. Bóg zapłać.

2. Spowiedź codziennie do piątku pół godziny przed wieczorną Mszą Św. – od 17.30 i w wielką sobotę, w czasie poświęcenia pokarmów – od. 9.00 – do 11.00.

3. Msze Św. w tygodniu – we wtorek  – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy największe tajemnice naszej wiary. Liturgia Wielkiego tygodnia niestety bez powszechnego udziału wiernych – może uczestniczyć 5 osób. Wszystkie liturgie będą transmitowane przez nasz profil na facebooku – parafiarajszew:

a) Wielki czwartek – to dzień ostatniej wieczerzy i ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Można prywatnie adorować Najświętszy Sakrament do godz. 20.00.

b) Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa – nie sprawuje się Mszy św. Wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego – w tym dniu rozpoczyna się bowiem nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 będzie Liturgia Męki Pańskiej składająca się z Liturgii Słowa, adoracji krzyża i Komunii Św. Na zakończenie liturgii, Najświętszy Sakrament przenosi się do Grobu. Kaplica będzie otwarta do 21.00. Można przyjść na prywatną adorację. W wielki piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a tych, którzy ukończyli 18 lat obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu do jednego posiłku do syta i dwóch mniejszych.

c) Wielka Sobota – to dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim oczekując na zmartwychwstanie Pana Jezusa. Post zachowuje się do wieczornej liturgii. Wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00. Kaplica będzie otwarta do 21.00. Poświęcenie pokarmów – zasadniczo jest odwołane. Jeśli ktoś będzie chciał, żeby je tradycyjnie poświęcić – to ja będę w kościele dyżurował od 9.00 do 11.00. Można przyjść, koszyczek zostawić, chwilę zaczekać na dworze, bądź pomodlić się w kaplicy przy Grobie Pańskim i po błogosławieństwie odebrać. Podobnie będzie w Trzcianach. Na godz. 8.30 pojadę do Trzcian. Mieszkańcy mogą przynieść koszyczki wcześniej, zostawić i iść do domu, a po błogosławieństwie, bez udziału ludzi, w określonym czasie – odebrać. w kościele nie może być więcej niż 5 osób. Ci, którzy będą czekać na dworze proszę o zachowanie odległości od siebie ok. 2 m. Ci, którzy pozostaną w domach, na godz. 11.00 niech przygotują koszyczek ze święconką w domu i przez internet za pośrednictwem facbooka dokonam błogosławieństwa pokarmów. W czasie błogosławieństwa pokarmów, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Ks. Zbigniew będzie spowiadał od 9.00 – do 11.00. Ale też trzeba zachować normy nałożone przez władze państwowe – maksymalnie 5 osób w kościele, w kolejce trzeba zachować odległość 2 m. Po poświęceniu pokarmów, wychodząc z kościoła można przyjąć Komunię Św. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego z nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

d) Procesji rezurekcyjnej nie będzie. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Potem w niedzielę Msza Św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Transmitowana będzie Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00. i o godz. 10.00.

5. Takie są plany na dzień dzisiejszy. Jeśli władze państwowe wprowadzą jakieś nowe ograniczenia, to będziemy się dostosowywać, a informacji proszę szukać na facebooku i stronie internetowej.

6. Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – 6.IV. – godz. 18.00 – + Juliana Miśkowiec, we wtorek – 7. IV. – godz. 7.00 – + Urszulę Wierzbicką w 2 m – c od śm., – w czwartek – 9.IV. – godz. 18.00 – 1. + Jana Frukacz, 2. w int. Marty i jej nowonarodzonego dziecka Kosmy, – w sobotę – 11.04. – godz. 18.00 – 1. + Tadeusza Jabłońskiego w 21 rocz. śm., Natalię Jabłońską, zm. z rodz. Jabłońskich; 2. w int. Michała w 19 rocz. urodz. i o pomyślne zdanie matury, w niedzielę – 12.IV. – godz. 6.00 – za parafian, – godz. 10.00 – + Bogdana Późnieckiego w 6 rocz. śm., – godz. 11.30 – + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Zbigniewa i Barbarę Golba, Jerzego i Barbarę Sołodowskich, Helenę Dukalską