Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_03_08_II Niedziela WIelkiego Postu

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jakub Nykowski, kawaler z Rajszewa i Maria Chołuj, panna z Warszawy z parafii MB Królowej Aniołów – zapowiedź I. Narzeczonych polecamy modlitwie. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie.

         1. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

         2. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, po Drodze krzyżowej, ok. 18.00 Msza Św.

         3. Dziś, o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

         4. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         5. Msze św. w tym tygodniu, z wyjątkiem wtorku i czwartku o godz. 18.00. We wtorek i czwartek Msza Św. o godz. 7.00.

         6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 26 do 28 marca – czwartek, piątek i sobota przed V niedzielą Wielkiego Postu. Msze Św. rekolekcyjne – godz. 10.00, 17.30 – dla dzieci i o 18.30. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

         7. W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego 7.06. br. na Placu Piłsudskiego w Warszawie – jeśli ktoś byłby zainteresowany wejściówkami na Mszę Św. beatyfikacyjną to proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Św.

         8. W minionym tygodniu wróciła do pracy ekipa budowlana. W najbliższym czasie dokończą malowanie pomieszczeń w piwnicy kościoła, będą tynkować wejście do kościoła i kolumny przed kościołem, przewidziane jest także ocieplenie sklepienia kościoła, a także będą tynkować garaże i elewację na domu parafialnym. Zostały w międzyczasie wyszykowane dwie łazienki w kościele. Dziękuję p. Markowi Konowrockiemu – naszemu organiście, który to zrobił. Łazienki są na piętrze. Wejście drzwiami z przodu kościoła i schodami do góry. Znajdują się po lewej stronie.

         9. Przy drzwiach na stoliku z gazetami stoi puszka, do której można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu. Za ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

         10. Intencje Mszy Św.: we wtorek – 10. III. – godz. 7.00 – + Jana Frukacz, w środę – 11.III. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, w czwartek – 21. III. – godz. 7.00 – +  Krystynę Żurkowską z okazji imienin i Tadeusza Żurkowskiego, w piątek – 13.III. – godz. 18.00 – + Stanisława Liwskiego, w sobotę – 23.03. – godz. 18.00 – + Jerzego Gołasiewicza, rodziców Jana i Jadwigę, braci Stefana i Stanisława, siostrę Marysię z rodz. Łapińskich, w niedzielę – 15.III. – godz. 10.00 – + Stanisława, Tadeusza, Rozalię Rębelskich, Hanię i Lecha Zarychta, Halinę, Iwonę i Romana Adamczyk, Jerzego Gorzelak, Józefa Krawczyk, Zbigniewa Nowak, – godz. 11.30 – w int. Stanisława z okazji 60 rocz. urodzin, – godz. 16.00 – + Krystynę Szkup w 25 rocz. śm. i z okazji imienin, Wiesława Szkup. Ks. Stanisław jest dzisiaj w par. Św. Anny w Długiej Kościelnej, gdzie głosi kazania i zbiera ofiary na nasz kościół. 


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814