Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_02_23_VII Niedziela zwykła

23.II. 2019 – VII Niedziela zwykła

1. Dziękuję paniom, które w minionym tygodniu sprzątały naszą kaplicę. Bóg zapłać.

         2. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

         3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących   się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

         4. W tym tygodniu, we wtorek, kończy się karnawał i od środy obrzędem posypania głów popiołem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu, wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia, zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dorośli, czyli ci, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 zachowują post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu do jednego posiłku do syta i dwóch mniejszych. W środę popielcową Msze Św. o godz. 10.00, 18.00 i 19.30.

         5. W piątek, pierwsze w tym roku, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a po nim, ok. 18.00 Msza Św. Zapraszam.

         6. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

         7. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         8. Rodziców i dzieci z klas III zapraszam na kolejne spotkanie przed I Komunią Św. w sobotę 29. II. Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie.

         9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę – 7.III. Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie.

         10. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – godz. 7.00, w środę popielcową – godz. 10.00, 18.00 i 19.30, w pozostałe dni  o godz. 18.00.

         11. Na stoliku z gazetami leżą zdrapki wielkopostne – pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu. Na każdy dzień Wielkiego postu jest wyznaczone zadanie do wykonania. Żeby dowiedzieć się jakie, trzeba zdrapać kółeczko z datą kolejnego dnia Postu. Można zabrać zdrapki do domu.

12. W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego 7.06. br. na Placu Piłsudskiego w Warszawie – jeśli ktoś byłby zainteresowany wejściówkami na Mszę Św. beatyfikacyjną to proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Św.

13. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie – do czwartku Msza Św. greg. za + Dariusza Stefańskiego, w środę popielcową – godz. 18.00 – + Edwarda Sabat w m – c od śm., – godz. 19.30 – w int. Agaty i Marcina, w piątek – 28.02. – godz. 18.00 – + Barbarę Grabowską, Waldemara Grabowskiego, w sobotę 29.02. – godz. 18.00 – + dziadka Jerzego, zm. z rodziny, przyjaciół, sąsiadów, zm. w czyśćcu cierpiących, w niedzielę – 1.III. – godz. 10.00 – + Halinę Hanas w 11 m – c od śm., – godz. 11.30 – + Antoniego Krysiaka w rocz. śm., Helenę Krysiak z okazji imienin i brata Mariana Krysiaka; – godz. 16.00 – 1. + Kazimierę Liwską z okazji imienin, Wacława Liwskiego, 2. + Edwarda Kanię

Ks. Stanisław jest dzisiaj w par. w Jabłonnie, gdzie głosi kazania i zbiera ofiary na nasz kościół.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814