Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_01_19_II Niedziela zwykła

1. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30, czyli ok. 12.30  odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego STAYNIA z Warszawy. Wśród wykonawców – nasza parafianka – p. Agnieszka. Zapraszamy

2. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

3. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

5. Msze Św. w tygodniu – godz. 7.00, w sobotę o godz. 18.00.

6. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Bardzo dziękuję za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za składane ofiary. Bóg zapłać. Kolęda w tym tygodniu według następującego porządku:

20.01. – poniedziałek – od godz. 15.30 – Skierdy, Szczygla

21.01. – wtorek – od godz. 15.30 – Skierdy, Skowronkowa

22.01. – środa – od godz. 15.30 – Orla i Sokola

23.01. – czwartek – od godz. 15.30 – ul. Krogulcza i Jastrzębia

24.01. – piątek – od godz. 15.30 – ul. Czapli siwej, Kukułki

25.01. – sobota – od godz. 10.00 – Skierdy, ul. Puszczyka

27.01. – poniedziałek – od godz. 15.30 – Skierdy, ul. Kowalika

         Ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na prace przy kościele.

7. Intencje Mszy Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku – godz. 7.00 –  Msza Św. gregoriańska za ś.p. + Stanisława Kasznicę, w sobotę – 25.I. – godz. 18.00 – + zm. babcie i dziadków z rodz. Jabłońskich i Łabędziów z okazji dnia babci i dziadka, w niedzielę – 26.01. – godz. 10.00 – 1. + Mariana Pełkę – w 27 rocz. śm., Stanisławę Pełka, 2. w int. Oli o powrót do zdrowia z okazji urodzin, – godz. 11.30 – + rodziców Stanisława i Wandę Tyszkiewicz, ich nieżyjące dzieci Genowefę, Janusza, Czesławę, zięcia Zbigniewa Fronczyk, 2. + Grażynę Kluczyńską, – godz. 16.00 – + Genowefę Wilczek – 25 rocz. śm., Tadeusza Wilczek

 8. Do 30.IV. trwa czas naszych rozliczeń podatkowych. 1 % naszego podatku możemy przekazać wskazując konkretny cel charytatywny. Podobnie, jak w latach poprzednich zwracam się z następującą prośbą. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dziecko, które boryka się z nieuleczalną chorobą mukowiscydozą – to bliższe informacje, jak to zrobić są umieszczone na ulotkach, które leżą na stolik z gazetami pod chórem. To sympatyczne dziecko to Emilka, razem z rodzicami i rodzeństwem mieszka w Rajszewie. Choroba – mukowiscydoza polega na włóknieniu kolejnych narządów – np. płuc, trzustki, nerek. W imieniu rodziców i starszej siostry proszę o wsparcie i jednocześnie wszystkim za nie bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.          9. W sobotę, o godz. 9.00 zostanie przywieziona terakota. Będzie jej ok. 3 ton. To materiał na podłogę do sali w kościele na górze nad lewą nawą, na chórze i w łazienkach. Będzie potrzebna pomoc w rozładowaniu i przeniesieniu na piętro kościoła. Zapraszam do pomocy przy tej pracy w sobotę na godz. 9.00.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814