Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2019_12_22_IV Niedziela Adwentu

1. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

         2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie ubieranie szopki. Zapraszam do pomocy.

         3. Jutro, w poniedziałek ostatnie roraty w tym roku o godz. 18.00. Na roraty przychodzimy ze świecami. Jeśli ktoś nie był jeszcze u spowiedzi, to zapraszam jutro. Spowiedź od 17.30.

         4. We wtorek, 24 grudnia, wigilia. Msza Św. o godz. 7.00. Zachowajmy tradycyjny post w ciągu dnia i w czasie wieczerzy wigilijnej. Wieczerzę rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Znajduje się on na początku 2 rozdziału Ewangelii Łukasza. Następnie odmówmy wspólnie Ojcze nasz i dzieląc się opłatkiem składajmy sobie dobre życzenia. Siedząc przy stole – śpiewajmy kolędy. Pasterka – o północy. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy, a przed samą pasterką podzielimy się tradycyjnie opłatkiem. W I dzień świąt – 25.XII. Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

         4. W czwartek – 26.XII. – święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę – o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

5. Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny. Po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

         6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są  przeznaczone na budowę kościoła.

         7. Są jeszcze świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas w cenie 5 zł. – przy drzwiach. Można także zaopatrzeć się w opłatki, które są wyłożone przy ołtarzu.

         8. Od piątku – 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska – zwaną kolędą. Jej celem jest spotkanie kapłana z rodzinami, wspólna modlitwa, poświęcenie i błogosławieństwo dla domu i rodziny. Program kolędy jest następujący:

27.12. – w piątek, od godz. 10.00 – ul. Mazowiecka od pierwszych numerów – od Jabłonny – do lasu i domy w lesie, oraz ul. Storczykowa i ul. Jaśminowa;

28.12. – w sobotę – od godz. 10.00 – ul. Mazowiecka – od lasu do ul. Golfowej.

30.12. – w poniedziałek – od godz. 10.00 – ul. Mazowiecka  – od Skierd do ul. Malwowej (bez ul. Malwowej).

2.01. – w czwartek – od godz. 10.00 – ul. Malwowa i ul. Mazowiecka od ul. Malwowej do Golfowej, ul. Golfowa

Dalszy program kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Ofiary Składane przy okazji kolędy są przeznaczone na nasz kościół. Powoli zaczynamy przygotowywać pieniądze na posadzkę w kościele. Pod chórem, na kropielnicach leżą dwie płytki granitowe. Mniej więcej taka będzie posadzka w kościele. Wstępny kosztorys opiewa na  150 tyś. zł. za granit i drugie tyle ułożenie. W planach mam położenie posadzki za rok – 2021 r.

         9. Msze Św. w tygodniu w czasie kolędy codziennie o godz. 7.00, a w soboty o 18.00.

         10. Wznowiła funkcjonowanie strona internetowa parafii. Adres dotychczasowy – www.parafiarajszew.pl Dziękuję Dawidowi Jabłońskiemu za przygotowanie tejj nowej strony parafialnej. Będzie na nowo odtwarzana. Oprócz strony cały czas funkcjonuje konto parafialne na facebooku parafiarajszew.

         11. W soboty o godz. 7.00 panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu ku czci M. Bożej.

         12. Dziś po Mszach św. przed kościołem trwa kiermasz świąteczny. Można się zaopatrzeć w różne świąteczne artykuły.

         13. Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – godz. 18.00 – w int. Maksymiliana – w dniu urodzin, w środę – 25.XII. – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka – 0.00 – w int. parafian, – godz. 10.00 – + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, – godz. 11.30 –  1. w 80 rocz. urodzin Natalii i w int. Ewy Walczak z okazji imienin, 2. + Ryszarda Kakietek w 15 rocz. śm., Stanisławę i Ludwika Zielińskich, Wacława Wagner, Irenę i Bronisława Dobiesz, w czwartek – 26. XII. – godz. 10.00 – 1. + Wacława Liwskiego w 31 rocz. śm., i Kazimierę Liwską, 2. + Mieczysława Święckiego w 26 rocz. śm.,Czesławę Święcką,  – godz. 11.30 – 1. + Tadeusza Majczaka w 1 rocz. śm., i zm. z rodz. Majczaków, 2. w 50 rocz. ślubu pp. Krystyny i Fabiana Zaborskich – dziękczynna z prośbą o ptrzebne łaski, godz. 16.00 – + Stanisława Kasznicę (greg. 1), w piątek – 27.12. – godz. 7.00 – + Stanisława Kasznicę (greg. 2), w sobotę – 28.12. godz. 18.00 – + Stanisława Kasznicę (greg. 3), w niedzielę – 29.XII. – godz. 10.00 – , godz. 11.30 – + Stanisława i Wiktorię Rosik, godz. 16.00 – + Stanisława Kasznicę (greg. 4).          14. Do dzisiejszego tygodnika Idziemy dołożony jest kalendarz na przyszły rok. Cena dzisiejszego nru – 5 zł.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814