19 grudnia 2021 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Zapraszam na ostatnie w tym roku roraty do piątku. Odprawiane są w naszym kościele  w poniedziałek i środę o 18.00, a pozostałe dni tygodnia o 7.30. Zachęcam do przychodzenia z lampionami.
  2. W piątek 24.12 przypada wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie zachowujemy tego dnia post.
  3. O północy z piątku na sobotę zapraszam na Pasterkę, pierwszą Mszę św. z Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W ciągu dnia jeszcze Msze św. o godz. 10.00 i 11.30. W drugi dzień świąt 26.12. Święto św. Szczepana Męczennika. Porządek niedzielny mszy św.
  4. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia Świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.
  5. Przy ołtarzu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece na stół wigilijny w zakrystii. Włączamy się w ten sposób w „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  6. W środę 22.12. od 9.00 będzie ustawiane choinek i wieczorem zapraszam do ustawienia szopki, dekorowania choinek i ołtarza.
  7. W czwartek  23.12. od 9.00 planuję wizyty u chorych z posługą kapłańską. Chętne osoby proszę zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  8. Zachęcam do wzięcia udziału w Synodzie o synodalności przez wypełnienie ankiety, które są wystawione przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  9. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele.
  10. 10. Na stronie parafialnej www i fb dostępna już jest parafialna skrzynka pocztowa jak również nowy numer konta parafialnego w banku Santander. Dotychczasowe konto w banku mBank będzie funkcjonować do 31.05.2022r. Bóg zapłać wszystkim z Państwa, którzy wspierają parafię swoimi wpłatami na konto. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. 1.01.2022r. o godz. 16.00.
  11.  Bóg zapłać za tacę w ubiegłym tygodniu na posadzką, która wyniosła 3262 zł, jak również za ofiary za książki z kiermaszu w wysokości 710 zł.
  12.  Zapraszam do korzystania do spowiedzi. W tygodniu spowiadam przed każdą mszą św.
  13.  Zachęcam do uczestnictwa w programie Jadłodzielnia Jabłonna. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  14.  W tym roku udam się na kolędę w sposób tradycyjny, kontynuując kolejność odwiedzin z lat ubiegłych.
    • 28.12 – we wtorek od godz. 9.00 ul. Mazowiecka od pierwszych numerów od Jabłonny oraz ul. Storczykowa i ul. Jaśminowa. Proszę o pomoc w zorganizowaniu odwiedzin.
    • 29.12. – w środę ul. Mazowiecka od lasu do ul. Golfowej.
    • 30.12.- w czwartek ul. Mazowiecka od Skierd do ul. Malwowej (bez ul. Malwowej).

Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na wykonanie posadzki w kościele.

tel: 797 936 814; email: parafiaaboboli@gmail.com