2020_03_29_IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa wielkopostne – Droga krzyżowa, Gorzkie żale są odwołane dla udziału wiernych w związku z ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Droga krzyżowa będzie transmitowana przez parafialne konto na facebooku – parafiarajszew pisane razem w piątek o godz. 17.30.

2. Powoli Wielki Post dobiega końca. Przyszła niedziela to palmowa. Niestety Msze Św. zgodnie z zarządzeniem władz państwowych z udziałem do 5 osób, podobnie i nabożeństwa wielkiego tygodnia. Będziemy transmitować przez konto facebookowe. W niedzielę palmową transmisja Mszy Św. o godz. 10.00 z błogosławieństwem palm. Palmy można przygotować w domu i przez internet zostaną pobłogosławione w czasie Mszy Św.

3. Nabożeństwa wielkiego tygodnia i wielkanocy mają się odbywać bez powszechnego udziału wiernych – do 5 osób może uczestniczyć. Będziemy je transmitować. Poświęcenie pokarmów – zasadniczo jest odwołane. Jeśli ktoś będzie chciał, żeby je tradycyjnie poświęcić – to ja będę w kaplicy dyżurował od 9.00 do 11.00. Można przyjść, koszyczek zostawić, chwilę zaczekać na dworze i po błogosławieństwie odebrać. Podobnie będzie w Trzcianach. Na godz. 8.30 pojadę do Trzcian. Mieszkańcy mogą przynieść koszyczki wcześniej, zostawić i iść do domu, a po błogosławieństwie, bez udziału ludzi, w określonym czasie – odebrać. Ci, którzy pozostaną w domach, na godz. 11.00 niech przygotują koszyczek ze święconką w domu i przez internet za pośrednictwem facbooka dokonam błogosławieństwa pokarmów. Takie są moje pomysły na dzisiaj, a jak będzie, to zobaczymy, co czas pokaże.

4. Na stronie internetowej naszej parafii – adres parafiarajszew.pl w zakładce „do posłuchania” można odsłuchać konferencje rekolekcyjne na ten rok, które specjalnie przygotowałem.

5. W tygodniu można skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiadam ok. pół godziny przed wieczorną Mszą św. – od 17.30, w piątek od 17.00.

6. Msze św. w tym tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.          7. Intencje Mszy Św.: w środę – 1.IV. – godz. 18.00 – + O uwolnienie i uzdrowienie z nałogu alkoholizmu Bogdana i wzajemną miłość w małżeństwie, w piątek – 3.IV. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, w sobotę – 28.03. – godz. 18.00 – + Teresę Stepkowską, Marię, Józefa, Stanisława, Pawła, Jadwigę Stepkowskich, Marię i Antoniego Smolińskich, Hankę i Tadeusza Toczydłowskich, Sabinę, Mariana i Ziutka Rybickich, w niedzielę – 29.III. – godz. 10.00 – 1. + Halinę Hanas w 12 m-c od śm., 2. + Edwarda Smolińskiego, – godz. 11.30 – + Krystynę, Jana, Ryszarda Jerzak, – godz. 16.00 – + Ryszarda Świątko z okazji imienin